Rámcový program
HORIZONT EURÓPA

ERA PORTÁL SLOVENSKO

Science is Wonderful!


Začiatok: 16. 03. 2023 00:00

Koniec: 17. 03. 2023 18:00

Typ podujatia: Festival

Organizátor: EK

Miesto konania: Brusel

Štát: Belgicko
Európska komisia financuje vynikajúcich mladých výskumníkov z celej EÚ aj zo zahraničia prostredníctvom akcií Marie Skłodowska-Curie v rámci programu Horizont Európa, čo im umožňuje do hĺbky študovať tému, ktorá ich zaujíma.

Podujatie – Veda je úžasná! – premosťuje tento výskum so školami v celej Európskej únii. Oslavuje hodnotu a vplyv výskumu financovaného z EÚ tým, že dáva študentom základných a stredných škôl príležitosť komunikovať s poprednými výskumníkmi a inovátormi, dozvedieť sa viac o ich práci v pútavých formátoch a klásť otázky o vedeckej kariére.

Veda je úžasná! od svojho vzniku v roku 2015 organizuje každoročný vedecký veľtrh, ktorý interaktívne predstavuje výskumné projekty a inovácie prostredníctvom prezentácií, praktických experimentov, hier a kvízov.

Ďalší ročník sa uskutoční v Bruseli v dňoch 16. a 17. marca 2023 v Maison de la Poste v Bruseli a predstaví sa na ňom 100 výskumníkov z celej Európy.

Toto vydanie bude obsahovať interaktívne prezentácie, praktické experimenty, hry a kvízy.

Účasť je otvorená pre všetkých – rodiny, školské triedy, fanúšikov vedy – a je bezplatná.

Registrovať by sa mali len školské triedy alebo veľké skupiny (15 a viac osôb). Ak ste jednotlivec alebo rodina, nemusíte sa registrovať a môžete jednoducho prísť k nám na vedecký veľtrh. Obed na mieste je možné zabezpečiť na požiadanie pre školské triedy v čase obeda (obmedzená dostupnosť). Žiaľ, autobusová kyvadlová doprava je plne obsadená.

Kľúčové informácie:

Dátum: 16. a 17. marca 2023 Miesto: Maison de la Poste, Rue Picard 5/7, Brusel

Podujatie je bezplatné, pre školské triedy alebo veľké skupiny je potrebná registrácia.

V prípade akýchkoľvek otázok nás neváhajte kontaktovať na adrese: info-siw@vo-europe.eu.

Ak máte záujem o prísun informácií pravidelne, prihláste na odber newslettera.

V prípade záujmu o viac informácii k možnostiam zapojenia sa do akcií Marie Skłodowska-Curie, kontaktujte príslušný národný kontaktný bod na Slovensku.

Zdroj: https://www.scienceiswonderful.eu/, kas

Pridať do Google Calendar