Rámcový program
HORIZONT EURÓPA

ERA PORTÁL SLOVENSKO

Európske fórum o hodnote veľkých dát


Začiatok: 25. 10. 2023 00:00

Koniec: 27. 10. 2023 00:00

Typ podujatia: Fórum

Organizátor: BDV

Miesto konania: Valencia

Štát: Španielsko
Európske fórum o hodnote veľkých dát  (EBDVF 2023) spája celú európsku komunitu výskumu a inovácií v oblasti umelej inteligencie založenej na dátach s cieľom zdieľať poznatky, spolupracovať a oslavovať úspechy. Tento rok sa podujatie uskutoční 25. – 27. októbra 2023 v španielskej Valencii. Podujatie EBDVF 2023 sa organizuje pod záštitou španielskeho predsedníctva v Rade EÚ a v spolupráci s Európskou komisiou a miestnymi partnermi.

Zdroj: european-big-data-value-forum.eu

O podujatí

Tohtoročné podujatie Európskeho fóra o hodnote veľkých dát sa bude venovať téme „Dáta a umelá inteligencia v akcii: Udržateľný vplyv a budúca realita”.

Podujatia sa zúčastnia odborníci z priemyslu, podnikoví vývojári, výskumníci a tvorcovia politík z celej Európy a ďalších regiónov sveta s cieľom podporiť politické opatrenia, priemyselné a výskumné aktivity v oblasti dát a umelej inteligencie.

Program zahŕňa najdôležitejšie témy komunity, ktoré prezentujú členovia Európskeho fóra o hodnote veľkých dát, partneri pre spoluprácu a zástupcovia európskych výskumných a inovačných projektov. Súčasťou podujatia budú zasadnutia a workshopy, ktoré sa budú venovať veľkým dátam a dátovým priestorom. Rovnako budú tiež vysvetľovať, ako môžu podniky využiť možnosti dôveryhodnej umelej inteligencie. Diskutovať sa bude o úlohe vysokovýkonnej výpočtovej techniky ako nástroja digitálnej transformácie. Na tieto témy sa bude podujatie pozerať komplexne z pohľadu mnohých európskych hospodárskych odvetví, pričom sa zdôraznia aj spoločenské dôsledky rýchlo sa rozvíjajúcich technológií.

Podujatie poskytne možnosť získať nové poznatky a uhly pohľadu na danú tému. Rovnako tiež poskytne zúčastneným aktérom možnosť vytvoriť nové kontakty a začať formovať budúcu spoluprácu.

Viac informácií o podujatí nájdete TU.

Zdroj: european-big-data-value-forum.eu; zverejnené: 24.7.2023; autor: onz

Pridať do Google Calendar