Rámcový program
HORIZONT EURÓPA

ERA PORTÁL SLOVENSKO

Bratislavský Climathon 2022


Začiatok: 21. 10. 2022 09:00

Koniec: 23. 10. 2022 17:00

Typ podujatia: Súťaž

Organizátor: CIVITTA, EIT Climate KIC

Miesto konania: Bratislava

Štát: Slovensko
Hlavné mesto Slovenska sa po úspešných ročníkoch podujatia Climathon opäť pripojí k mestám po celom svete, ktorých spoločným cieľom je aktívne zapojenie obyvateľov v boji proti klimatickej kríze. Podujatie s názvom Climathon Bratislava 2022 sa uskutoční 21. až 23. októbra 2022 v coworkingových priestoroch HubHub v Bratislave. Na trojdňovom interaktívnom podujatí budú mať prihlásení účastníci možnosť vytvoriť konkrétne riešenia, s ktorými im budú pomáhať skúsení experti a mentori.

Bratislavský Climathon je najväčší hackathon o zmene klímy v našom regióne. Víziou mesta Bratislava je byť odolným a udržateľným mestom, ktoré poskytuje svojim obyvateľom príjemné prostredie pre život. V rámci výzvy Climathon sa mesto snaží zlepšiť efektívne fungovanie mestskej infraštruktúry a vytvoriť služby, ktoré podporujú odolnosť mesta voči zmene klímy.

Pre koho je podujatie určené? Kto sa môže prihlásiť?

Vítaní sú účastníci zo všetkých akademických a odborných kruhov. Projektoví manažéri, IT špecialisti, dátoví vedci, marketingoví experti, podnikatelia, inovátori a študenti, ktorí sa zaujímajú o technológie a zelené prostredie. Odporúčame sa registrovať už v tímoch, 4-5 členných, pred hackathonom. Každý účastník sa musí zaregistrovať osobitne, s tým, že uvedie meno tímu, ktorého je súčasťou. Tímy by mali byť rôznorodé. Na hackathon sa môže prihlásiť aj jednotlivec bez tímu. Organizátori sa posnažia nájsť pre nich vhodný tím. Najlepšie tímy získajú ceny v hodnote 10 000 EUR.

Podrobné informácie a bezplatná registrácia je zverejnená na stránke podujatia.

Sledujte aj a sociálne médiá: InstagramFacebook LinkedIn.

Čo predstavuje globálna iniciatíva Climathon?

Bratislavský Climathon je súčasťou globálnej iniciatívy, do ktorej sa zapája viac ako 140 miest z 56 krajín sveta. Jeho cieľom je zvyšovanie povedomia o klimatickej zmene, jej aktívnom riešení a spoločnom budovaní udržateľného sveta. Climathon je iniciatíva európskej organizácie, ktorú zastrešuje EIT Climate KIC, ktorá podporuje zavádzanie inovatívnych zelených riešení v rámci EÚ. EIT Climate KIC na Slovensku reprezentuje inovačná poradenská spoločnosť Civitta, ktorá dlhodobo podporuje inovatívne firmy na Slovensku a pomáha im uspieť globálne. Climathon Bratislava je najväčšie inovačné podujatie, ktoré spája skúsených mentorov, odborníkov z praxe, technických či biznisových lídrov a nadšencov z celého Slovenska. 

Čo bude diať po Climathone?

Víťazné tímy budú mať možnosť sa podielať na developovaní a implementácie svojich riešení v spolupráci s mestom Bratislava. 

23.8.2022, mit

Pridať do Google Calendar