Rámcový program
HORIZONT EURÓPA

ERA PORTÁL SLOVENSKO

12. ročník tradičného výročného seminára Slovenskej asociácie fotovoltickej energie a OZE (SAPI)


Začiatok: 08. 11. 2022 09:00

Koniec: 09. 11. 2022 20:00

Typ podujatia: Konferencia

Organizátor: SAPI

Miesto konania: Senec

Štát: Slovensko
Tradičný výročný seminár Slovenskej asociácie fotovoltickej energie a OZE (SAPI) o aktuálnych témach z oblasti obnoviteľnej energetiky dostáva nové rozmery. V poradí už 12. ročník uvedie asociácia pod názvom SAPI Energy Conference 2022 a záštitu nad podujatím preberie Prezidentka Slovenskej republiky Zuzana Čaputová.

Nemení sa však len názov, seminár dostane medzinárodnú účasť a bude prebiehať počas dvoch dní, čím sa zaradí medzi najväčšie podujatia venované rozvoju OZE v strednej Európe. Hostia sa môžu tešiť na bohatý program, kde okrem odborných prednášok a panelových diskusií, zažijú aj spoločenský večer so zaujímavým kultúrnym programom a networkingom.

SAPI Energy Conference 2022 prebehne za účasti politických elít, zástupcov kľúčových inštitúcií a tiež domácich aj zahraničných odborníkov.

Seminár sa bude venovať inováciám a trendom vo fotovoltike a v energetických úložiskách, ktoré s ňou súvisia. Otvorí nielen témy energetickej bezpečnosti a OZE ako náhrady za fosílne palivá, úlohy OZE na ceste k uhlíkovej neutralite, ale aj tému rozvoja energetických sústav a pripojiteľnosti OZE, či prípravu energetických projektov a ich zapojenie v rámci energetických trhov.

Pozvánka na konferenciu: SAPI Energy Conference 2022

Organizátor konferencie nezabudne ani na energetické komunity, ako novú formu združovania spotrebiteľov a výrobcov. V rámci programu konferencie exkluzívne predstaví aj novú štúdiu SAPI o potenciáli využitia veternej energie na Slovensku a o prekážkach jej rozvoja.

Bohatý program rozdelený do dvoch dní bude spestrený večerným kultúrnym programom a priestorom pre vzájomné rozhovory, ktoré, budú prínosné pre všetkých, ktorí sa zúčastnia tohto podujatia.

Záujemcovia sa môžu registrovať na konferenciu už teraz, prostredníctvom webu www.sapiconference.sk, kde nájdu aj všetky potrebné informácie o hosťoch a programe.

28.10.2022, mit

Pridať do Google Calendar